• Kontrast
  • Wielkość tekstu

Podróżuj razem z nami

Sprzedaż biletów międzynarodowych

Kup bilet online

Znajdź połączenie online

Wyszukiwarka

Dworzec MDA w Krakowie

                                                                         

 

 

Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie zlokalizowany jest przy ul. Bosackiej 18 w samym centrum miasta. Posiada 39 stanowisk na konstrukcji dwupoziomowej. Infrastruktura dworca składa się łącznie z 37 stanowisk odjazdowych na których realizowane są odprawy pasażerskie, 2 stanowisk wysiadkowych oraz budynku dworca stanowiącego zaplecze usługowo – biurowe.

 

 

 

 

Dworzec został oddany do użytku w listopadzie 2005 r., zastępując dotychczasowy, w miejscu którego powstało centrum handlowe Galeria Krakowska. Budowa dworca stanowiła realizację części przedsięwzięcia koncepcyjno-architektonicznego pod nazwą Krakowskie Centrum Komunikacyjne.

 

 

            

 

 

Inwestycja dzięki przemyślanym rozwiązaniom infrastrukturalnym oraz operacyjnym w połączeniu z doskonałą lokalizacją w szybki sposób wpisała się w ramy Centrum Komunikacyjnego.

Przeprowadzona inwestycja rozbudowy Dworca Autobusowego MDA w Krakowie zakończona w 2017 roku pozwoliła na pełne zintegrowanie infrastruktury górnej i dolnej płyty dworca MDA z:

  • Dworcem PKP Kraków Główny
  • tunelem Magda
  • parkingiem PKP Płyta Centrum
  • Krakowskim Szybkim Tramwajem
  • przystankami MPK Dworzec Wschód

 

 

Kompleksowość usług i szeroki zakres możliwości wyboru środka transportu w podróży pozwoliła Spółce Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. na podwyższenie komfortu podróży Pasażerom korzystającym z przewozów autokarowych.

 

 

 

 

Z uwagi na lokalizację, w tym ograniczenia związane ze ścisłą zabudową w centrum miasta, jak i specyfikę prowadzonej działalności, Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie nie posiada miejsc parkingowych na swoim terenie. Z uwagi na konieczność zachowania płynności w ruchu wjazd na jego teren jest zabroniony. Klienci mogą jednak skorzystać z ogólnodostępnego parkingu usytuowanego bezpośrednio nad Dworcem Kolejowym PKP Kraków Główny. Jest on połączony trzonem komunikacyjnym z płytą górną i dolną Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Posiada dostęp do windy.

 

Parking Płyta Centrum

 

 

 

Zakupu biletu można dokonać w:

 

  • Kasach Dworca (w hali budynku dworca) siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 do 19.45 lub
  • w Kasach na płycie dolnej w godzinach 5.00 do 21.30.

 

Kasy - hol główny budynku dworca

 

Kasy biletowe - płyta dolna

 

 

Na wybrane kursy istnieje także możliwość dokonania zakupu w opcji 30 dniowej przedsprzedaży.

Poza ofertą sprzedaży biletów na połączenia krajowe można skorzystać z możliwości nabycia biletów autokarowych na wybrane trasy zagraniczne.

Kupując bilet za pośrednictwem Małopolskich Dworców Autobusowych S.A. Pasażerowie posiadają gwarancję miejsca w autobusie, przy cenie sprzedaży zgodnej z oferowaną Przewoźnika.

Zarówno w kasach dworca krakowskiego, jak i nowosądeckiego, każdy Klient może nabyć bilet na przejazd z Krakowa jak i Nowego Sącza.

 

 

 

 

Podróżni na terenie Dworca Autobusowego MDA w Krakowie posiadają do dyspozycji poczekalnię. Znajduje się ona w centralnej części budynku i jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 do 22.00. W godzinach nocnych Pasażerowie oczekujący na przejazd mogą skorzystać z poczekalni nocnej z dostępem do bieżącej informacji o odjazdach. W poczekalni dostępne są toalety czynne 24h/dobę. Do dyspozycji pozostaje również Punkt Informacyjny czynny:

  • od poniedziałku do piątku do niedzieli w godzinach 9.00 do 17.00.

 

Poczekalnia dzienna

 

 

Poczekalnia nocna

 

 

 

Budynek dworca dostosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla łatwego poruszania się pomiędzy poziomami w budynku Dworca dostępne są 4 windy, a dogodny podjazd możliwy jest za pomocą specjalnie zaprojektowanej drogi od strony ulicy Lubomirskiego. Również przesiadka na inny środek transportu, jak kolej, nie stanowi problemu. Dworzec Kolejowy PKP Kraków Główny sąsiaduje bezpośrednio z dolną płytą Dworca Autobusowego MDA w Krakowie.

 

 

 

 

 

Dla komfortu podróży w oczekiwaniu na przejazd nasi Klienci mogą skorzystać na terenie dworca ze skrytek bagażowych, bezpłatnego Wi-Fi, półki Bookcrossing, toalet czy usług gastronomicznych. Dla najmłodszych w celu umilenia czasu stworzony został Kącik Dziecięcy, który został nagrodzony certyfikatem Miejsca Przyjaznego Maluchom. Poza wspomnianymi udogodnieniami Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie dba także o zapewnienie  wszystkim Klientom wysokiego stopnia bezpieczeństwa. W tym celu na terenie obiektu zarządzanego przez Spółkę zamontowano łącznie 135 kamer, stale monitorujących teren Dworca.

 

 

 

 

 

 

REGULAMINY:

(Pliki do pobrania)

 

Ogólne Warunki Umowy o świadczenie usług na dworcach, przez Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. z siedzibą w Krakowie

 

Regulamin Dworców Autobusowych MDA

 

Taryfikator opłat, prowizji i kar za korzystanie z dworców zarządzanych przez Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

 

Załącznik nr 1 do Regulaminu Dworców Autobusowych MDA - Wykaz Dworców i ich dane obsługowe

 

Załącznik nr 2 do Regulaminu Dworców Autobusowych MDA - Warunki korzystania z Dworca przez Przewoźników

 

Załącznik nr 3 do Regulaminu Dworców Autobusowych MDA - Zasady obsługi Pasażdrów na Dworcach Autobusowych MDA

 

 

 

Wypożyczenie fotelika dla dziecka w podróż:

(pliki do pobrania)

 

Wniosek o wypożyczenie fotelika .pdf

Regulamin wypożyczenia fotelików dzicięcych na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie .pdf

 

 

Reklamacje i skargi

W celu złożenia reklamacji lub skargi prosimy o kontakt mailowy pod adres: reklamacje@mda.malopolska.pl.

 

Regulamin "Poczytelni" - obowiązuje od dnia 23.07.2018 r.

 

 

 

 

Plan Dworca Autobusowego MDA w Krakowie