Tu zaczyna się Twoja podróż

Wyszukiwarka połączeń

więcej

Kup bilet międzynarodowy

Sprzedaż online

Kup bilet
krajowy

Sprzedaż online

III edycja akcji Bezpieczny Pasażer

W dniu 1 lipca 2016 roku miała swoją premierę najnowsza- III już -odsłona akcji „Bezpieczny Pasażer”.

W tym roku akcja „Bezpieczny Pasażer” dotyczy bezpieczeństwa dzieci przewożonych przez rodziców i opiekunów na rowerach – czyli Pasażera na rowerze.

Idea tegorocznej akcji polega na przypomnieniu bezpiecznych zachowań i nawyków podczas jazdy na rowerze.

Bezpieczeństwo Pasażerów korzystających z turystyki rowerowej to znajomość zasady bezpieczeństwa na rowerze, w tym:

-odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia osoby kierującej i pasażera:

-Przed rozpoczęciem sezonu, jak również przed każdym wyjazdem należy sprawdzić jego stan dokonując przeglądu oraz zadbać o odpowiedni serwis.

-Najważniejszymi elementami, które za każdym razem musimy sprawdzić są opony, hamulce oraz łańcuch rowerowy.

-Kaski rowerowe powinny być ściśle dopasowane oraz posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Pamiętajmy, że źle dopasowany lub uszkodzony kask nie spełnia swojej funkcji!

-poruszanie się po ścieżkach rowerowych, a także turystycznych trasach rowerowych poza miastem i na jezdniach, zgodnie z obowiązującymi przepisami:

-Do przewożenia dzieci można skorzystać z fotelików rowerowych. Muszą one jednak posiadać wszystkie atesty by spełniać wymogi bezpieczeństwa, w tym także być dopasowane do wieku, wagi i wzrosty dziecka.

-Pasy to także element, którego właściwe zastosowanie zapewni komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka.

-Przyczepki rowerowe, które są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w mieście na wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim oznakowaniu przyczepki co jest obowiązkiem każdego użytkownika.

-           Do jazdy na rowerze ze starszym dzieckiem najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie holu rowerowego, które pozwoli zapewnić odpowiedni nadzór nad dzieckiem poprzez ograniczenie pełnej swobody jazdy. Jednocześnie dziecko może w pełni zaangażować się w jazdę na rowerze i uczyć się właściwych zachowań na trasie.

-           Podczas korzystania z przejść dla pieszych i rowerów na obszarach wskazanych do poruszania się na rowerach możliwe jest pokonanie jezdni poprzez powolny przejazd na rowerze, natomiast w pozostałych przypadkach kierujący powinien zawsze zejść z roweru i przeprowadzić go!

-           W przypadku najmłodszych rowerzystów przechodzenie przez pasy powinno zawsze odbywać się pieszo i pod nadzorem opiekuna.

 

Pamiętajmy także o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych rowerzystów i kierowców!

 

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej odsłony akcji Bezpieczny Pasażer