Tu zaczyna się Twoja podróż

Wyszukiwarka połączeń

więcej

Kup bilet międzynarodowy

Sprzedaż online

Kup bilet
krajowy

Sprzedaż online

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski

Turystyczne Skarby Małopolski – konkurs, który zachęca do podróżowania po Małopolsce

 

Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolska Organizacja Turystyczna zapraszają do udziału w II edycji konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Jego ideą jest nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc i ofert turystycznych. I oczywiście zaproszenie do podróżowania po Małopolsce. Przyjaznym punktem startu takiej wędrówki mogą być Małopolskie Dworce Autobusowe.

 

 

 

- Epidemia zmieniła sposób podróżowania. Turyści dużą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa. Zanim zdecydują o celu podróży, dokładnie sprawdzają oferty. Wybierają kierunki nieoczywiste, małe ośrodki, miejsca atrakcyjne przyrodniczo. Tendencja ta jest zbieżna z ogólnym trendem na dbanie o zdrowie i kondycję psychofizyczną, ekologiczne odżywianie, kontakt z naturą – mówi wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz. - Odpowiedzią na te oczekiwania jest Małopolska, region w którym można mądrze i odpowiedzialnie odpocząć, obcować z piękną przyrodą, a także poznać różnorodną kulturę i czasem tajemniczą historię – dodaje.

 

Konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” podzielono na dwa etapy. Do 18 sierpnia można zgłaszać kandydatury za pośrednictwem strony konkurs.visitmalopolska.pl. Na wybranych kandydatów będzie można głosować od 1 do 20 września. Zwycięzców poznamy w październiku.

 

Kategorie:

- miejsce z klimatem (miejscowość/gmina turystyczna),

- najciekawszy szlak turystyczny,

- wydarzenie cykliczne,

- unikatowa atrakcja turystyczna,

- wypoczynek na wsi (gospodarstwo agroturystyczne),

- w gościnie (obiekt gastronomiczny).

 

Na laureata w kategorii „Miejsce z klimatem” czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, natomiast wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 r.

 

Więcej informacji na temat konkursu.