• Kontrast
  • Wielkość tekstu

Podróżuj razem z nami

Kup bilet międzynarodowy

Sprzedaż online

Kup bilet
krajowy

Sprzedaż online

Małopolskie wydarzenia kulturalne

Co ciekawego szykuje się w Małopolsce w najbliższych miesiącach?

Sprawdź spis wydarzeń, w których warto wziąć udział.

 

PAŹDZIERNIK

 

Kayah i Bregovic


24 października, Tauron Arena Kraków

 

W tym roku mija 20 lat już od wydania albumu „Kayah i Bregović”, który podbił listy przebojów piosenkami takimi jak „Śpij kochany, śpij” czy „Prawy do lewego”. Jego nakład przekroczył milion egzemplarzy, płyta uzyskała status diamentowej, dostała też trzy Fryderyki i cztery Super Jedynki. Jubileuszowo Kayah i Goran zagrają w Krakowie. Z pewnością będzie to jeden z najgorętszych koncertów tej jesieni.

 

Targi Książki w Krakowie


24-27 października, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO

 

Tłumy wydawców, tłumy autorów i tłumy czytelników – Targi Książki w Krakowie to jedno z największych wydarzeń tego typu w kraju. Od kilku lat równolegle z targami – w tym roku od 21 do 27 października - odbywa się literacki Conrad Festival. Literaturą żyje wtedy cały Kraków.

 

Gala Finałowa Grechuta Festival 2019


27 października, ICE Kraków

 

Piąty raz z rzędu Gala Finałowa Grechuta Festival Kraków odbędzie się w ICE Kraków. Wystąpią: Sława Przybylska, Olga Bończyk, Natalia Grosiak, Janusz Szrom, Marcin Januszkiewicz i Grzegorz Dowgiałło. Towarzyszyć im będzie zespół galowy (złożony z najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia) pod kierownictwem Jaśka Kuska. W programie utwory z repertuaru Marka Grechuty rzecz jasna.

 

LISTOPAD

 

Sting


2 listopada, Tauron Arena Kraków

 

„My songs” – taki tytuł nosi europejska trasa koncertowa Stinga. Usłyszymy zarówno piosenki grupy The Police, jak i te z solowego repertuaru artysta. „Englishman in New York”, „Fields of Gold”, „Shape of my heart”, „Every Breath You Take”, “Roxanne”, czy “Message in a Bottle” – długo można byłoby wyliczać utwory, dla których warto wybrać się na ten koncert.

 

Jubileusz Andrzeja Zielińskiego


5 listopada, ICE Kraków

 

75.urodziny i 55 lat pracy twórczej – to niezły pretekst do zorganizowania Andrzejowi Zielińskiemu koncertu jubileuszowego, w trakcie którego na scenie pojawią się również pozostali Skaldowie oraz: Maryla Rodowicz, Natalia Sikora, Elżbieta Towarnicka, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, Stanisław Wenglorz, Marek Łukaszczyk, Jacek Królik, Paweł Pańta, Przemek Sokół, Leszek Szczerba, kwartet smyczkowy Quattro Corde i wokalna grupa żeńska Wołosatki.

 

Edyta Górniak akustycznie


8 listopada, ICE Kraków

 

Edyta Górniak i jej największe przeboje w wersji akustycznej – to trzeba zobaczyć na żywo. Uwaga, w programie koncertu znajdą się także utwory, których artystka dotychczas nie wykonywała na żywo.

 

Disney on Ice: Moc jest w Tobie!


15 -17 listopada, Tauron Arena Kraków

 

Wielkie rewie na lodzie z postaciami i muzyką z filmów Disney’a zawsze cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród dzieci. W tym roku po raz pierwszy zobaczymy na lodzie główną bohaterkę filmu „Vaiana: Skarb oceanu”. Pojawią się też: Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Goofy, Anna, Elsa i bałwanek Olaf, Sebastian, Córki Trytona i Ariel, Dziarskie Kaczątko, Roszpunka i wielu innych filmowych bohaterów.

 

Peter Bence


24 listopada, ICE Kraków

 

„Światowej sławy pianista, grający na fortepianie jak na perkusji i gromadzący komplety publiczności na wszystkich kontynentach” – reklamują koncerty organizatorzy. Węgier Peter Bence, bo to o nim mowa, zagra w Poznaniu, Zabrzu, Krakowie i Warszawie. Będzie więc można na żywo ocenić, czy zasłużył na tytuł „najszybszego pianisty na świecie”. Repertuar ma niewątpliwie szeroki – od klasyki, poprzez muzykę filmowę po covery piosenek Michaela Jacksona.

 

Lady Pank


23 listopada, Tauron Arena Kraków

 

Na swe 35. urodziny grupa Lady Pank zrobiła prezent sobie i fanom, nagrywając z gościnnym udziałem gwiazd nową wersję swej debiutanckiej płyty. Na „LP1” znalazły się też pierwsze singlowe utwory zespołu, których nie było na albumie. Naturalną konsekwencją jubileuszowego wydawnictwa jest trasa koncertowa, podczas której usłyszymy też późniejsze przeboje zespołu. Uwaga, będą też podobno „niespodzianki i zaskoczenia”!