Zmiany w zakresie współpracy z przewoźnikami oraz najemcami

  1. MDA
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zmiany w zakresie współpracy z przewoźnikami oraz...

W związku z aktualną sytuacją ekonomiczno-gospodarczą spowodowaną stanem epidemii, Spółka MDA S.A. wprowadziła tymczasowezmiany w zakresie współpracy z przewoźnikami oraz najemcami.

1. Obniżenie stawki opłat za zawieszone i odwołane kursy krajowe i międzynarodowe.

Od początku epidemii COVID-19 funkcjonowała dla przewoźników obniżona o około 70% opłata za zawieszone kursy międzynarodowe w wysokości 15,00 złotych.

Dodatkowo od dnia 1 kwietnia 2020 r. wprowadzone zostały obniżone, zryczałtowane i tymczasowe stawki opłat:

  • za zawieszone i odwołane kursy krajowe z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie, w zależności od rozmiaru taboru, stawka opłat wynosi 6,00 lub 8,00 złotych (obniżki o około 65%),
  • za zawieszone i odwołane kursy krajowe z Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu, stawka opłat wynosi 3,00 złote (obniżki o nawet 85%),
  • za zawieszone i odwołane kursy międzynarodowe z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie i Dworca Autobusowego MDA Nowym Sączu, stawka opłat wynosi 10,00 złotych (obniżki o około 82%).

2. Od 1 kwietnia 2020 r. utrzymanie przewoźnikom rabatów handlowych wypracowanych w miesiącu lutym 2020 r.

Rabaty obejmują wykonane kursy krajowe oraz międzynarodowe.

3. od 1 kwietnia 2020 r. umożliwienie najemcom odroczenie w spłacie 50% należności stawki czynszu. 

Spółka umożliwiła najemcom zawarcie porozumienia do wiążących strony umów najmu. Zgodnie z porozumieniem najemcy prowadzący działalność na terenie dworców autobusowych MDA w Krakowie oraz w Nowym Sączu, zobowiązani są do terminowego regulowania należności z tytułu czynszu określonego w umowie najmu w wysokości 50 %. Pozostałe 50% należności z tytułu czynszu zostaje odroczone w spłacie, aż do dnia odwołania stanu epidemii.

Odroczone w spłacie należności, po ustabilizowaniu sytuacji związanej z pandemią COVID-19, na wniosek najemcy, mogą zostać:

  • rozłożone na raty, poprzez proporcjonalne uwzględnienie w wysokości czynszu za dwanaście kolejnych miesięcy po zakończeniu okresu porozumienia.
  • uregulowane jednorazowo w wysokości czynszu za pierwszy miesiąc po zakończeniu okresu porozumienia. W przypadku terminowej zapłaty, Spółka udzieli najemcy rabatu w wysokości 10% wartości pozostałej do zapłaty wysokości czynszu.

Zawarcie porozumienia jest dobrowolne.

Wprowadzone zmiany są tymczasowe i obowiązują do odwołania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej