1. MDA
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Punkt Informacji Turystycznej

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Informacje na temat najciekawszych wydarzeń w regionie, polecania atrakcyjnych miejsc w Małopolsce, a do tego bezpłatne mapy i foldery. To wszystko będziecie mogli otrzymać odwiedzając nasz nowopowstały Punkt Informacji Turystycznej, który wesprze również dotychczasową działalność stanowisk informacyjnych, oferując pełną wiedzę na temat rozkładów jazdy, stanowisk odjazdowych oraz bieżących połączeń autobusowych. Punkt zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00, w soboty w godzinach 7.00-15.00.


W związku z licznymi zapytaniami podróżnych w zakresie oferty turystycznej regionu postanowiliśmy poszerzyć swoją działalność informacyjną skierowaną do pasażerów korzystających z usług naszego dworca. Oddajemy do Waszej dyspozycji Punkt Informacji Turystycznej. Pomieszczenie przeszło niewielki remont, by stać się miejscem przyjaznym oraz nawiązującym wystrojem do regionu Małopolski.

Pracownicy Punktu dołożą starań by pomóc w rezerwacji noclegów, udzielą informacji o atrakcjach turystycznych regionu, jak również obiektach i usługach przyjaznych osobom niepełnosprawnym czy rodzinom z dziećmi. Oprócz tego posłużą swoją wiedzą w zakresie godzin i stanowisk odpraw autobusów oraz odpowiedzą na wszelkie pytania pozwalające na sprawne zaplanowanie podróży z naszych dworców w Krakowie oraz Nowym Sączu.

Informacje udzielane będą w języku polskim oraz angielskim. Dla odwiedzających Punkt dostępne będą bezpłatne ulotki i foldery, mapy, informatory kulturalne oraz publikacje poświęcone zabytkom i historii regionu. Docelowo będzie tu można kupić lokalne pamiątki oraz „zestawy podróżnego”, w skład których wchodzić będą zdrowe i smaczne produkty, pochodzące od rodzimych przedsiębiorców.

Serdecznie zapraszamy do nowopowstałego punktu. Chcielibyśmy, aby - również dzięki nam - odwiedzający nas turyści mieli szansę poznać z bliska Małopolskę – jako przyjazny, różnorodny kulturalnie i przyrodniczo region - mówi Tomasz Kułaj – Dyrektor Operacyjny Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie. Wspólnie zajęliśmy się aranżacją i wyposażeniem pomieszczenia. Dzisiaj rano oficjalnie otworzyliśmy drzwi do naszego punktu i czekamy na pierwszych podróżnych – z gościnnością na jaką w Małopolsce przystało – dodaje z uśmiechem.

Punkt funkcjonuje pod szyldem Marki Małopolska, służącej wspieraniu rozwoju społeczno-gospodarczego oraz atrakcyjności turystycznej naszego regionu. 

Na terenie dworca możecie skorzystać dodatkowo z przechowalni bagażu, kantoru, zjeść ciepły posiłek czy zaopatrzyć się w prasę oraz artykuły spożywcze. Do Waszej dyspozycji jest również darmowy dostęp do Internetu.


Pozdrawiamy i czekamy na Was w Punkcie Informacji Turystycznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej