11 rzeczy, które trzeba zabrać w podróż z psem

  1. MDA
  2. /
  3. 11 rzeczy, które trzeba zabrać w podróż...

Na krótkich czy na długich łapkach, z prostym czy zakręconym ogonkiem, kundelek czy rasowiec… - nie ma znaczenia. Do podróży z każdym czworonogiem trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego stworzyliśmy psi niezbędnik, czyli listę rzeczy absolutnie koniecznych podczas podróży z czworonogiem.

Rozpoczynając samą wycieczkę autobusem pies styka się z wielością nóg, dźwięków oraz nowych zapachów.  Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo
i wygodę.

Wyruszając w drogę, zaplanuj wyjazd na godziny nocne lub wczesne godziny poranne, aby uniknąć największych upałów. Nie zapomnij o zagwarantowaniu czworonogowi przerwy na „psie sprawy” i rozprostowanie łap.

Poniżej prezentujemy listę 11 rzeczy, które powinny się znaleźć w „psim bagażu”. Psi aviomarin. Również psiaki czasami cierpią na chorobę lokomocyjną. W takim przypadku podaj mu specjalną tabletkę na 30 min przed wyjazdem. Dodatkowo zaleca się nie karmić psiaka przed drogą.

Kropelki, obróżki...
Niezależnie od celu waszej podróży koniecznie zabezpiecz psa przed kleszczami. Na rynku znajdziesz wiele preparatów, które uchronią psa nie tylko przed kleszczami, ale również pchłami.

Kaganiec, obroża i smyczka – niezbędne „trio” w podróży.
Nawet jeśli rozumiecie się ze swoich psem „bez słów”, są sytuacje, w których ten zestaw okaże się nieodzowny. Przewoźnicy dopuszczający przewóz czworonogów, godzą się na to pod warunkiem założenia im kagańca i trzymania na smyczy. Bez względu na jego wiek czy wagę. W końcu nie każdy ze współpasażerów musi kochać zwierzęta tak, jak my.

Szczepienie przeciwko wściekliźnie.
To „psi obowiązek” każdego właściciela. Pamiętaj, że szczepienie nabiera mocy dopiero po trzech tygodniach. Sprawdź również, czy pies jest odrobaczony, a jego ogólny stan zdrowia pozwala na dłuższą podróż. 

Miseczki - jedna na wodę, druga na jedzenie.
Najlepsze będą te silikonowe, rozkładane. Zajmują bardzo mało miejsca, więc łatwo je wrzucić do każdego bagażu.

Psia wałówka.
Pamiętaj o zabraniu ze sobą wody oraz suchej karmy. Najlepiej, jeśli będą to te same chrupki, jakie je na co dzień, aby podczas podróży nie wprowadzać zmian w psim menu.

Wytarmoszona zabawka lub ulubiony kocyk.
To równie ważny element psiej „podróżnej wyprawki” (szczególnie dla szczeniaków). Dzięki znanej rzeczy zwierzę w nowym miejscu będzie się czuło spokojniej i bezpieczniej.

Psia książeczka zdrowia – zawsze i obowiązkowo.
Może się przydać w razie konieczności wizyty u weterynarza, bądź potwierdzenia wszystkich szczepień.

Transporter.
Wielu przewoźników wymaga umieszczenia małych piesków w specjalnie przystosowanych transporterach.

Woreczki do sprzątania po twoim pupilu.
Nie zajmują dużo miejsca, pozwolą zachować porządek i mieć szybką odpowiedź na „psie sprawy”.

Adresówka – must have, w szczególności w podróży.
W przypadku zaginięcia czworonoga, ułatwia znalezienie opiekuna.  Zamieść na niej imię psa, swój adres i telefon. Jeśli jedziesz za granicę, ważne, aby numer telefonu zaczynał się od kierunkowego +48.


Pamiętaj, aby w swoim plecaku lub torbie mieć również pyszne smakołyczki, którymi nagrodzisz czworonoga za udaną, wspólną podróż.

Psi bagaż spakowany? Hau hau i w drogę!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej