7 pomysłów na ostatni weekend wakacji

  1. MDA
  2. /
  3. 7 pomysłów na ostatni weekend wakacji

Spływ przełomem Dunajca

Spływ przełomem Dunajca na flisackich łodziach to wspaniała okazja obcowania z dziką niezmienioną od lat pienińską przyrodą, ponadto opowieści flisaków umilają czas spędzony na łodzi. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych. Istnieją dwie przystanie docelowe:

- Szczawnica - długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min
- Krościenko - długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min

Jezioro Czorsztyńskie

Jedną z atrakcji Pienin jest jezioro Czorsztyńskie i organizowane po nim rejsy, trwające około 50 min. Przystań znajduje się u stóp zamku Dunajec w miejscowości Niedzica, z którego prowadzi bezpośrednio na przystań ścieżka spacerowa. Podczas rejsu można podziwiać góry, zaporę wodną ZEW Niedzica, zamek Czorsztyn, zamek Niedzica oraz skansen Czorsztyński.

Po rejsie zachęcamy do zwiedzenie ruin zamku. Czeka tam na Was również piękna panorama na jezioro, zamek Niedzica, zaporę Czorsztyńską, Pieniny Spiskie i Tatry.

Spływ Dunajcem

Ciężkowice – podniebna trasa w koronach drzew

Trasa w Koronach Drzew w Ciężkowicach mierzy ponad 1 km. W swoim najwyższym punkcie wznosi się aż 22 metry nad ziemią. W sprzyjających warunkach atmosferycznych, stąd dostrzec panoramę Tatr. Wzdłuż ścieżki rozlokowane zostały przystanki eko-edukacyjne i sprawnościowe oraz punkty widokowe, które pozwolą na podziwianie m.in. Pasma Brzanki – królowej Pogórza Ciężkowickiego.

Ogrody zmysłów w Muszynie

Odwiedzającym Ciężkowice polecamy również spacer po Skamieniałym Mieście. Jak przeczytacie na stronie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach „Miasto w kamień zamienione to rezerwat bajecznych formacji skalnych zaprasza okrągły rok, o dowolnej, najlepiej wcześniej umówionej, porze”.

W Muszynie u podnóża Beskidu Sądeckiego znajdują się sensoryczne ogrody zmysłów. To sprzyjające relaksowi, pełne ciszy i spokoju miejsce. Muszyńskie ogrody sensoryczne zaprojektowane są tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. W ogrodach znajduje się również wieża widokowa, z której dostrzec można Tatry Słowackie.

Rezerwat przyrody Lasy Radłowskie

To florystyczny rezerwat przyrody w gminie Wierzchosławice, w powiecie tarnowskim. Zielona oaza o powierzchni ponad 30 ha zaprasza nie tylko na spacery, ale również na wycieczki rowerowe.  Ponoć właśnie tutaj znajdziecie naturę w jej prawdziwym wymiarze. Cisza, spokój i wypoczynek – gwarantowane.

Zamek Tropsztyn

To rekonstrukcja zamku obronnego wzniesiona na stromym półwyspie oblanym z trzech stron rzeką Dunajec w gminie Czchów. Jako polecenie niech Wam posłuży jeden z wpisów na fanpage Zamku.

„Wpadajcie w drodze nad jezioro, czy na powrocie. Przystańcie na chwilę, zróbcie przerwę i zwiedzajcie. Jest co zobaczyć, bo i wystawy są i widoki piękne. Podziemia chłodne, mury i tarasy widokowe, ale i kafejka i pamiątek moc u nas znajdziecie. PRZYBYWAJCIE I ZWIEDZAJCIE ZAPRASZAMY”.

Rezerwat Przyrody "Bór na Czerwonem"

Torfowiskowy rezerwat przyrody w Nowym Targu, który zajmuje powierzchnię 114,66 ha. Rezerwat „Bór na Czerwonem” jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Na jego terenie powstała ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. To atrakcyjne i łatwo dostępne miejsce jest popularnym celem spacerów wszystkich amatorów pięknych, leśnych terenów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej