9 najlepszych miejsc widokowych w Krakowie

  1. MDA
  2. /
  3. 9 najlepszych miejsc widokowych w Krakowie

Dla tych co chcieliby zobaczyć Kraków z innej perspektywy i wybrać w podróż ponad dachami miasta przygotowaliśmy zestaw 9 najlepszych miejsc widokowych. Oto one.

1.Kopiec Kościuszki

To stąd rozpościera się widok na caaaałe miasto. Platforma widokowa na Kopcu Kościuszki znajduje się na wysokości 330 metrów n.p.m. Oprócz Krakowa można zobaczyć pnące się w oddali szczyty Tatr.

2. Kopiec Krakusa

Kolejny z krakowskich kopców. Znajduje się na terenie dzielnicy Podgórze. Ma wysokość 16 metrów i jest punktem widokowym nie tylko na Stare Miasto, ale również Las Wolski czy Nową Hutę.

3. Balon z platformą widokową, Bulwar Wołyński

To jedyny tego typu punkt widokowy w Krakowie. Unosząc się na wysokość 150 metrów nad ziemią, z pokładu gondoli można podziwiać szeroką panoramę miasta oraz zobaczyć południowe pasma Beskidów a nawet Tatr.

4. Koło młyńskie „Cracow Eye”, Bulwar Wołyński

Jeśli chcielibyście zakosztować dodatkowej dawki adrenaliny zapraszamy na potężny diabelski młyn tzw. „Cracow Eye”. 50-metrowe koło widokowe znajduje się nad Wisłą, przy bulwarze Wołyńskim. Widok na Wawel oraz panoramę miasta – gwarantowany.


5. Wieża ratuszowa, Rynek Główny

Znajduje się w samym centrum Krakowa, na płycie Rynku. Ma 70 metrów wysokości, a żeby zobaczyć panoramę miasta trzeba wspiąć się po 110 kamiennych schodach. Z góry piękny widok na Kościół Mariacki, płytę Rynku, dachy otaczających kamienic i Wawel.

6. Wieża przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Wieża ma wysokość 77 metrów. Na jej szczyt prowadzą schody o 315 stopniach, ale spokojnie – można się również dostać windą. Dotarcie na samą górę wynagradzają widoki na Las Wolski, Stare Miasto oraz Nową Hutę. Tradycyjnie – przy dobrej pogodzie – zobaczycie stąd również Beskidy i Tatry.

7. Restauracja Vidok, ul. Zwierzyniecka

Jak sami o sobie piszą „Z pewnością najpiękniejszy widok w Krakowie”. Restauracja znajduje się na najwyższym piętrze DH Jubilat. Zobaczycie stąd w pełnej okazałości Zamek Wawelski oraz Zakole Wisły.

8. Zamek w Przegorzałach

Mniej popularne miejsce widokowe w Krakowie, gdyż oddalone o 5km od centrum, ale w otoczeniu pięknego Lasu Wolskiego. Z tarasu restauracji znajdującej się na terenie Zamku rozpościera się malowniczy i relaksujący widok na dolinę Wisły, Pogórze Wielickie oraz pasma gór Beskidów czy Tatr.

9. Metrum Restobistro, ul. św. Tomasza

Wawel, Kościół Mariacki, dachy krakowskich kamienic a w tle Kopiec Kościuszki i zieleń Sowińca. Oto widok z tarasu restauracji na VI piętrze Akademii Muzycznej. To już kultowe miejsce w Krakowie... również wśród mieszkańców, którzy lubią tutaj wpaść na obiad, a w międzyczasie popatrzeć z góry na panoramę Starego Miasta.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej