Aplikacje dla podróżników

  1. MDA
  2. /
  3. Aplikacje dla podróżników

Nie da się ukryć, że nasze telefony wypełnione są po brzegi przeróżnymi aplikacjami, które mają ułatwić nam życie. Nie ma w tym nic złego i sami zachęcamy do pobierania kolejnych. Przedstawiamy subiektywne zestawienie 8 programów, dzięki którym każda podróż przebiegnie bezstresowo, bezproblemowo i na pewno zminimalizuje ryzyko, że coś nas w niej zaskoczy.

Mapy Google

Zaryzykujemy stwierdzenie, że to chyba najważniejsza ze wszystkich aplikacji. Pomoże nam w nawigacji samochodowej, pieszej, rowerowej, a także organizacji podróży środkami komunikacji publicznej. Dzięki aplikacji dowiemy się ile będzie trwała podróż wybranym przez nas środkiem transportu, będziemy mogli śledzić opóźnienia spowodowane pracami drogowymi czy wypadkami. Google Street View zapewnia nam natomiast panoramiczne widoki wybranych przez nas ulic na całym świecie. Niezastąpione narzędzie w każdej podróży!

Airbnb

Aplikacja umożliwiająca wyszukiwanie krótkoterminowego wynajmu noclegu – co ważne - u osoby prywatnej w wybranym przez nas mieście – zarówno te o wysokim standardzie, jak i bardziej ekonomiczne. Znajdziecie tutaj pozycje mieszkań ze 191 krajów. Poza zwykłymi pokojami jest też możliwość znalezienia willi z basenem, domku na drzewie, przyczepy kempingowej, czy kajuty na łodzi. Każdy obiekt jest dokładnie opisany, a opinie dotychczasowych użytkowników pozwolą nam podjąć szybko najlepszą decyzję.

Obraz Firmbee z Pixabay
Obraz Q K z Pixabay

Revolut

Must-have każdego podróżnika. Aplikacja płatnicza i karta wielowalutowa dzięki której praktycznie na całym świecie zapłacimy kartą bez naliczania ogromnych prowizji przez nasz bank. Zapomnijcie więc o wymienianiu za każdym razem waluty w kantorze. Aplikacja jest niezwykle prosta w użytkowaniu. Wystarczy doładować konto w złotówkach i w razie potrzeby wymienić na inną walutę. Warto dodać, że Revolut ma bardzo dobre kursy i po prostu bardziej kalkuluje się wymienić pieniądze w ten sposób. Bardzo polecamy!

Flush

Ta aplikacja początkowo może zaskoczyć, ale na pewno przyda się każdemu!  Zwłaszcza, że natura potrafi wezwać w momencie, kiedy tego najmniej się spodziewamy. Flush to narzędzie, które pomoże znaleźć toaletę gdziekolwiek się znajdujemy. Brzmi śmiesznie, ale  już nigdy nie powinniście mieć problemów z odnalezieniem WC w obcym miejscu, bez znajomości języka, czy bez odpowiednich oznaczeń.

Packpoint

Tej aplikacji powinni być wdzięczni wszyscy zapominalscy. Aplikacja podpowie co trzeba spakować do walizki wyjeżdżając w wybrane miejsce. Jest to niewątpliwe ułatwienie przygotowań, zwłaszcza, że do aplikacji wprowadzamy m.in. miejsce i długość wyjazdu, płeć, czy sposób w jaki zamierzamy spędzić czas. Oczywiście uwzględnione są także warunki pogodowe w terminie naszego wyjazdu. W zamian otrzymujemy wygenerowaną listę niezbędnych rzeczy. Aplikacja przypomni także o dokumentach i formalnościach jakich trzeba dokonać przy przekraczaniu konkretnej granicy.

Obraz StockSnap z Pixabay
Obraz Jan Vašek z Pixabay

Trip Advisor

Najbardziej znana aplikacja podróżnicza, która ciągle się rozwija i dodaje nowe funkcje. To miejsce, gdzie można zaplanować praktycznie cały wyjazd: zarezerwować samolot czy nocleg, wynająć samochód, sprawdzić opinie o restauracji i zarezerwować miejsce w tej najbardziej nam odpowiadającej. Aplikacja podpowiada lokalne atrakcje, a nawet miejsca, gdzie najlepiej się udać by zakupić na przykład pamiątki. To skarbnica opinii, komentarzy i zdjęć realnych użytkowników. Można więc wnioskować, że są one naprawdę szczere i wartościowe.

Freetour

Aplikacja dostarczająca nam informacji na temat bezpłatnych w danym miejscu wycieczek i organizowanych spacerów, tzw. "free walking tour". Dzięki aplikacji sprawdzimy czy dostępna jest taka opcja zwiedzania i na jakich zasadach można wziąć w nich udział. Jest to świetna opcja dla podróży budżetowych – poznajemy nowe miejsca nie wydając ani grosza. W bazie dostępne są także informacje na temat płatnych wycieczek oraz lokalnych przewodników.

VSCO

Jak podróże to także masa pięknych zdjęć! Chociaż jesteśmy zwolennikami jak najbardziej naturalnych fotografii to czasem przydaje się delikatna pomoc. VSCO to aplikacja służąca do obróbki zdjęć, między innymi poprzez wyostrzanie czy poprawianie perspektywy. Znajdziecie tutaj także filtry, dzięki którym wasze zdjęcia będą naprawdę spektakularne. Użytkownicy aplikacji dzielą się swoimi zdjęciami z innymi, dzięki temu jest to miejsce tworzące prawdziwą społeczność – pełne pasji i inspiracji. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej