Krakowskie parki na majówkę

  1. MDA
  2. /
  3. Krakowskie parki na majówkę
Park Lotników Polskich

Powierzchnia: 43,06 ha.

Dzielnica: Czyżyny

Pełen zieleni z wyznaczonymi ścieżkami spacerowymi otoczonymi drzewami. W parku znajduje się fontanna oraz duży staw. Znajdziecie w nim również kawiarnię oraz mnóstwo miejsca do wypoczynku, rekreacji i spacerów. Jest tu także plaża z drewnianymi tarasami, leżakami, ławeczkami. Do atrakcji tego miejsca trzeba zaliczyć również: plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Smoczy Skwer, street workout.

Park Jordana

Powierzchnia: 21,36 ha

Dzielnica: Krowodrza

Zawsze tętniący życiem. Położony w centrum miasta w okolicy krakowskich błoń. Park przecinają liczne, zacienione koronami drzew ścieżki spacerowe. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne dla osób aktywnych, które znajdą tu: boisko do koszykówki, kort tenisowy czy skate park. Są tu również place zabaw, piaskownice i konstrukcje wspinaczkowe. A w upalne dni do szaleństw pod gołym niebem zaprasza wodny plac zabaw.

Park Jerzmanowskich

Powierzchnia: 7 ha

Dzielnica: Prokocim

Park ten znajduje się w rejestrze zabytków, gdyż na jego terenie rośnie wiele starych drzew, w tym chronione prawem pomniki przyrody. Powstały tam kilka lat temu plac zabaw dla dzieci został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, a fontanny niewątpliwie dodają temu miejscu dodatkowego uroku. Liczne ścieżki spacerowe sprzyjają spacerom z dziećmi, psiakami oraz przejażdżkom na rowerze. Dużym zainteresowaniem cieszy się również plenerowa siłownia.

Park im T.Kościuszki

Powierzchnia: 3,51 ha

Dzielnica: Prądnik Biały

W parku rośnie wiele gatunków drzew – lipy, wiązy i kasztanowce. Główną arterię tworzą dwie przecinające się aleje. Z urokliwego mostku zawieszonego nad rzeką latem można dokarmić pływające tam kaczki. Znajdziecie tam także plac zabaw, drewniane leżaki i stoliki – idealne na odpoczynek, mini siłownię na otwartym powietrzu oraz Dworek Białoprądnicki: miejsce organizacji wielu warsztatów oraz imprez kulturalnych.

Park Strzelecki

Powierzchnia: 1,4 ha

Dzielnica: Grzegórzki

Choć powierzchniowo nie należy on do dużych parków znajduje się jednak w ścisłym centrum a na dodatek w sąsiedztwie naszego dworca autobusowego w Krakowie. Wśród zacienionych koronami drzew alejek znajdują się liczne ławki, na których można usiąść i odpocząć albo posłuchać śpiewu ptaków.

Park Jalu Kurka

Powierzchnia: 1,67 ha

Dzielnica: Stare Miasto

Trochę na uboczu, przez długi czas niedostępny dla odwiedzających - Park Jalu Kurka. W styczniu tego roku na nowo otworzył swoją bramę przed mieszkańcami Krakowa. Na dany moment Park nie został jeszcze na nowo zagospodarowany. Został jednak uprzątnięty i przygotowany na przyjęcie nowych gości. To miejsce odróżnia się od innych parków tym, że jest kameralne, zaciszne i takie trochę „dzikie”. Taka enklawa zieleni w samym centrum miasta.  22 kwietnia wspólnie z mieszkańcami w parku wkopano sadzonki roślin. W ostatnim czasie zamontowano również lampy. Docelowo pojawi się tutaj mała architektura.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej