Podróżuj z psem

  1. MDA
  2. /
  3. Podróżuj z psem

Dla wszystkich wielbicieli czworonogów, dla których podróż bez psa ... to nie podróż - przygotowaliśmy spis przewoźników biorących na pokład futrzaki. Ahoj przygodo!

*Pamiętajcie, aby przed każdym wyjazdem spakować smycz, kaganiec i psią książeczkę zdrowia.

Dar Bus

Kierowca podejmuje decyzję i wyraża zgodę na przewóz zwierzęcia. Bilet wynosi 50% wartości biletu osoby dorosłej. Pasażer powinien mieć przy sobie książeczkę zdrowia oraz kaganiec i smycz dla psa.

DARJAN

Przewoźnik dopuszcza przewożenie zwierząt domowych. Zwierzęta powinny być przewożone w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu lub jeśli są to psy, powinny być przewożone na podłodze autobusu w kagańcach i na smyczy. Opłata za przewóz zwierząt równa jest cenie biletu normalnego.

EUROPOL

Przewoźnik dopuszcza możliwość przewożenia małych zwierząt. Należy je przewozić w stosownym zabezpieczeniu, np. psy w kagańcach, koty w klatkach, etc. Przewóz dużych zwierząt musi być uzgodniony wcześniej z przewoźnikiem, w przeciwnym wypadku przewoźnik może odmówić przewozu.

EXPRESSBUS

Podróż z czworonogiem możliwa jest wyłącznie w przypadku ras: york, maltańczyk, ratlerek oraz chihuahua.

JOTKA

Dopuszcza się przewożenie zwierząt jedynie w małych transporterach. Opłata za przewóz zwierząt jest równa cenie biletu ulgowego.

LEOEXPRESS

Przewóz zwierząt dozwolony na połączeniach: Kraków -Lwów, Kraków - Katowice - Ostrawa, Kraków - Koszyce. Przewóz tylko w transporterze.

LUBELSKIE LINIE AUTOBUSOWE

Pasażerowie mogą przewozić małe zwierzęta domowe, zabezpieczone przed ucieczką lub wyrządzeniem szkody innym pasażerom. Za przewóz małych zwierząt nie pobiera się opłaty.

MARKPOL

Pasażerowie mogą (za zgodą kierowcy) przewozić w pojazdach zwierzęta trzymane na rękach. Przewóz zwierząt trzymanych na rękach nie podlega opłacie. 

MAT-BUS

Przewóz zwierząt jest dozwolony pod warunkiem nie zajmowania przez zwierzę miejsca przeznaczonego do siedzenia i umieszczenia zwierzęcia w sposób nieutrudniający przejścia, nienarażający innych pasażerów na zanieczyszczenia odzieży oraz niezagrażający bezpieczeństwu pasażerów i przewozu. Pies musi mieć nałożony kaganiec.

PKS OSTROWIEC

Przewoźnik dopuszcza przewożenie zwierząt domowych. Zwierzęta powinny być przewożone w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu lub jeśli są to psy, powinny być przewożone na podłodze autobusu w kagańcach i na smyczy. Opłata za przewóz zwierząt równa jest cenie biletu normalnego.

PKS STASZÓW

Przewoźnik dopuszcza przewóz w autobusie małych zwierząt pokojowych, jeśli nie są uciążliwe z powodu woni lub hałasu i są zabezpieczone przed wyrządzeniem przez nie szkody. Opłata za przewóz zwierząt wynosi 50% ceny biletu normalnego jednorazowego.

PKS WIELUŃ

Przewoźnik dopuszcza przewóz małych zwierząt pokojowych, jeśli nie są uciążliwe dla podróżnych. Przewóz psa jest dozwolony, z wyłączeniem miejsc siedzących, pod warunkiem, że podróżny posiada ważny bilet dla psa.

PŁOMIŃSKI

W wyjątkowych sytuacjach na pisemną prośbę Klienta Przewoźnik może wyrazić zgodę na przewóz małego zwierzęcia (pies, kot do 4 kg !). Zgoda na przewóz zwierzęcia wydawana jest pisemnie. Klient zobowiązany jest zakupić bilet dla zwierzęcia wartości 30% biletu normalnego na wybranej trasie podróży. Przewożone zwierzę musi posiadać paszport, wszczepiony mikroczip i badania weterynaryjne wymagane na wjazd do kraju stanowiącego cel podróży.

ROBERTUR

W autobusach Przewoźnika dopuszcza się przewożenie zwierząt jedynie w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu, wielkość pojemnika musi umożliwiać przewożenie na jednym fotelu. Opłata za przewóz zwierząt w pojemniku równa jest cenie biletu pełnopłatnego (bez stosowania zniżek).

TANIBUS

Przewoźnik dopuszcza przewóz zwierząt na każdym kursie do Lublina (5:40, 7:45, 10:45, 12:45, 16:40). Dopłata do biletu - 15 zł.

TRANS-HANS

Przewoźnik dopuszcza przewóz zwierząt w specjalnym pojemniku przeznaczonym do transportu zwierząt. Opłata – cena biletu ulgowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej