Kremówki i wycieczki w nieznane

  1. MDA
  2. /
  3. Kremówki i wycieczki w nieznane

Punkt Informacji Turystycznej na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie, który został uruchomiony zaledwie kilka miesięcy temu, przeżywa oblężenie. Turystyka krajowa i międzynarodowa po okresie pandemii ma się zdecydowanie lepiej, co widać po liczbie turystów polskich i zagranicznych odwiedzających nasz Punkt. Jakie informacje w nim uzyskacie? Kasia i Weronika, które na co dzień spotkacie w Punkcie, podpowiedzą co warto zobaczyć w okolicy, gdzie się zatrzymać, smacznie zjeść oraz gdzie uzyskać pomoc. Wszystko to jak zawsze z ogromną życzliwością i uśmiechem. Jak same mówią praca w Punkcie Informacji Turystycznej to „kwiatki, ciastka, cukierki, przyjaźnie i wycieczki w nieznane”.

W rozmowie z nami podzieliły się kilkoma historiami, które najbardziej zapadły im w pamięć. 

Weronika: Podróż na Dominikanę
„Do Punktu weszła pewna dziewczyna. Miała problem, bo nie zdążyła na autobus. Zapytała czy mogłabym jej pomóc pojechać następnym autobusem na tym samym bilecie. Odpowiedziałam jej, że raczej będzie potrzebowała nowy bilet, ale może też zapytać kierowcę. Zaproponowałam, że skontaktuję się z przewoźnikiem, który wykazał zrozumienie i przebukował bilet na kolejną godzinę. Pasażerka była mi ogromnie wdzięczna. W zamian podała mi swojego maila i zaprosiła do siebie czyli…na Dominikanę, gdzie obiecała ugościć w swoim domu i pokazać swój kraj. Czeka mnie więc podróż na Karaiby 😊”.

Kasia/Weronika: Kremówki z Wadowic„Pewnego razu do Punktu przyszły dwie panie w wieku około 50 lat. Jedna z okolic Rzeszowa, druga znad morza. Były to przyjaciółki, które co roku spotykają się w Krakowie i wybierają ciekawe miejsca na zwiedzanie. Chciały, aby coś im polecić. Wymieniłyśmy kilka miejsc wartych zobaczenia i wybrały jedną z naszych propozycji, przekonane przez nas pysznymi kremówkami. Nie trzeba dodawać o jaką miejscowość chodzi. Życzyłyśmy paniom miłej podróży i zaproponowałyśmy im swoją pomoc po podróży do Wadowic. Panie wróciły zadowolone i w zamian za naszą życzliwość przywiozły nam PYSZNE KREMÓWKI”.

Kasia: Kwiaty w podziękowaniu
„Odwiedził mnie kiedyś Francuz, mieszkający na stałe w Kanadzie. Wyjechał na 4 miesiące na Ukrainę za żoną, aby zostać wolontariuszem. Poprosił, żeby mu znaleźć nocleg w Krakowie – znalazłam, później, aby go pokierować na plac targowy – pokierowałam, następnie chciał, aby mu opowiedzieć o Krakowie – opowiedziałam. Kilka razy przychodził do Punktu pytać o różne rzeczy, aż w końcu przedłużył nocleg o 1 albo 2  dni, aby mu jeszcze więcej poopowiadać. Na koniec przyniósł kwiaty i podziękował, za wspaniałą obsługę”.

Jakby ktoś pytał jak się pracuje w Punkcie Informacji Turystycznej – teraz nie ma już chyba żadnych wątpliwości – wyjątkowo, tak jak wyjątkowe są historie, które przeczytaliście.

Agnieszka Bratek, Kierownik Zespołu ds. MSIT z Małopolskiej Organizacji Turystycznej -Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) to nowoczesny system informacji turystycznej na który składają się 3 elementy: punkty informacji turystycznej, portal visitmalopolska.pl oraz aplikacja mobilna VisitMałopolska. MSIT to obecnie ponad 30 Punktów rozsianych po całej Małopolsce, w których pracują prawdziwi pasjonaci, miłośnicy i znawcy regionu. Przybywający turyści w komfortowych warunkach dowiedzą się wszystkiego o atrakcjach, które chcieliby zwiedzić, ofercie kulturalnej, rekreacyjnej i bez trudu zaplanują  zarówno krótki weekendowy wyjazd, jak i dłuższy wakacyjny pobyt. Na miejscu można również nieodpłatnie skorzystać z przewodników, folderów, map i informatorów. Z pewnością będą pomocne w podróży.  Każdy bez trudu trafi do Punktów, ponieważ są doskonale oznakowane i znajdują się w atrakcyjnych turystycznie miejscach, a gęstość sieci gwarantuje dostęp do sprawdzonej informacji wszędzie tam, gdzie się zatrzymamy. We wszystkich punktach MSIT panuje miła i życzliwa atmosfera, a same lokale charakteryzują się spójną aranżacją wnętrz i wyposażeniem. Dzięki jednolitej identyfikacji wizualnej, marka jest coraz bardziej rozpoznawalna i zakorzeniona w przestrzeni turystycznej Małopolski. Co jakiś czas pojawiają się nowe punkty informacji turystycznej w ramach MSIT, jak ten który powstał na Dworcu MDA w Krakowie. Dzięki temu turysta ma szanse na otrzymanie informacji w każdym miejscu swojej podróży.

BILETY, MAPY, PRZEWODNIKI I NIE TYLKO.
O TYM DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ PIT NA DWORCU MDA

Małopolska to region o szczególnym potencjale turystycznym, dlatego w prowadzonym przez nas Punkcie chcemy pokazywać turystom różnorodność atrakcji historycznych i kulturowych, ale także przyrodniczych. Nie zapominamy o bogatej ofercie rozrywkowej małopolski, dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży bilety wejściowe do Term Gorący Potok w Szaflarach (w pakiecie z przejazdem w dwie strony). Gorący Potok to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Znajdziecie tu fontanny, gejzery, masaże wodne, zjeżdżalnie, a nawet park linowy i ściankę wspinaczkową. Temperatura wody to około 34-40°C, dlatego nawet jesienią i zimą można zaznać niepowtarzalnego relaksu. W Punkcie Informacji Turystycznej kupicie także bilety wstępu do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. To największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce, w którym znajdziecie 123 atrakcje. Energylandia najbardziej słynie jednak z roller coasterów, w tym z najwyższego w Europie, którym jest Hyperion, czy najwyższego na świecie drewnianego roller coastera – Zadra. Park oferuje 6 różnorodnych stref, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, że ceny biletów oferowane w naszym Punkcie są niższe, niż w sprzedaży regularnej.

Dla miłośników górskich wycieczek, którzy z Krakowa wyruszają w dalszą podróż, wprowadziliśmy do oferty mapy i przewodniki na przykład po szlakach Tatr Polskich i Słowackich, Beskidów, czy Pienin. Kolekcjonerzy pamiątek z podróży kupią natomiast magnesy z krakowskimi motywami. Taka mała rzecz, a cieszy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do Punktu Informacji Turystycznej na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej