Sposoby na tanie podróżowanie

  1. MDA
  2. /
  3. Sposoby na tanie podróżowanie

Dzisiejszy świat stoi przed nami otworem. Coraz więcej osób pragnie podróżować i zwiedzać różne miejsca na świecie, nie zawsze posiadając odpowiedni budżet. Nie oznacza to jednak rezygnacji z ciekawych podróży oraz realizacji swoich marzeń. W tym artykule pragniemy przedstawić kilka sposobów na podróżowanie, bez zbytniego nadszarpnięcia portfela.

1. Weź kalendarz i planuj!

Jednym z najważniejszych sposobów na tanie podróżowanie jest wykonany odpowiednio dobry plan. Im wcześniej zaczniemy planować naszą podróż, tym większe mamy szanse na znalezienie tanich biletów, noclegów oraz atrakcji turystycznych. Swoje plany należy poczynić nawet kilka miesięcy wcześniej, aby rozeznać się w najlepszych ofertach.

2. Zostań łowcą okazji!

Jeśli marzymy o niskobudżetowym podróżowaniu, warto abyśmy potrafili znaleźć różnego rodzaju okazje. W sieci możemy odnaleźć wiele stron, na których porównamy ceny biletów lotniczych, czy miejsc noclegowych, ale także znajdziemy rabaty na bilety wejściowe do poszczególnych atrakcji. Do wielu z nich studenci mają całkowicie darmowe wejście, jak np. do Luwru w Paryżu, Muzeum Watykańskiego w Watykanie, Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, czy Canal Ring w Amsterdamie.

3. Powiedz zdecydowane „TAK” komunikacji miejskiej.

Korzystanie z transportu publicznego, to jedna z najtańszych opcji przemieszczania się w wielu miastach w Polsce, ale i na świecie. Warto poznać sieć połączeń, ceny biletów, aby móc uniknąć korzystania z drogich taksówek czy wynajmu samochodu.

4. Śpij i śnij o przygodzie!

Wybierajmy tanie noclegi, ponieważ to one stanowią najważniejszy i niekiedy najdroższy element wyjazdu. Bez trudu znajdziemy wiele opcji taniego zakwaterowania. Najbardziej popularnymi miejscami są hostele, w których można wynająć łóżko w pokoju wieloosobowym. Warto też skorzystać z kwatery w prywatnych domach lub pokusić się o tzw. home swapping, czyli wymianę mieszkaniami w ustalonym czasie między dwiema zainteresowanymi stronami.
Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i sprawdzonych, a także zarejestrowanych miejscach!

5. Zasmakuj się w kulturze!

Jedzenie w restauracjach i barach może być kosztowne zwłaszcza w znanych turystycznych miastach. Jedzmy tanio i lokalnie. Warto poszukać tańszych, ciekawych opcji, np. jedzenia na ulicy, stoiskach lub małych lokalach spożywczych. Nie bójmy się próbować lokalnych potraw i dań, są one tanie, smaczne i zbliżają nas do kultury miejsca, w którym przebywamy.

6. Pozasezonowy zawrót głowy!

Podczas gdy wszyscy wracają z urlopów my możemy cieszyć się wypoczynkiem w niskich, posezonowych cenach. Często wiąże się to z niższymi kosztami biletów oraz noclegów, a także innych atrakcji. Pamiętajmy również o możliwości oszczędzania na bagażach lub ubezpieczeniu podróżnym.

7. Na wycieczkę w większym gronie!

Podróże w pojedynkę wiążą się z innymi atrakcjami, niż te w grupie. Wielu podróżujących uwielbia zwiedzanie świata w pojedynkę i nie ma w tym oczywiście nic złego. Jeśli jednak nie mamy możliwości i odwagi, zabierzmy ze sobą przyjaciół. Zapewnimy sobie dobrą atmosferę wyjazdu, a także odciążymy swój portfel, bo koszty dzielą się na więcej osób. Jest to również bezpieczniejsza forma podróżowania!

8. Autostop - ruszaj bracie, dalej hooop!

Podróże kształcą nas samych, ale także wpływają na nasz rozwój i odwagę. Jeśli naszą wewnętrzną naturą jest ukryty w nas podróżnik - powinniśmy zastanowić się nad… autostopem! Jest to niekiedy darmowa forma zwiedzania niosąca za sobą mnóstwo korzyści. Poznajemy lokalnych mieszkańców, mamy możliwość szlifowania języka oraz przełamywania barier językowych. Jeśli podczas takiej formy podróżowania spotkamy osobę życzliwą, pokaże nam ona miejsca, które znane są tylko tamtejszej społeczności.

Podsumowując, tanie podróżowanie wcale nie oznacza rezygnacji z ciekawych miejsc turystycznych. Wymaga to większych nakładów pracy, planowania i dokonywania świadomych wyborów tańszych opcji podczas podróży. Świat jest piękny, odkrywajmy go w każdym możliwym aspekcie. Bądźmy zdrowi, bezpieczni i głodni nowych przygód!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej