Sprawdzone kąpieliska w Małopolsce

  1. MDA
  2. /
  3. Sprawdzone kąpieliska w Małopolsce

Plażowanie nad wodą to obowiązkowy punkt każdego wakacyjnego wyjazdu. Nie musi to wcale oznaczać leżenia całymi dniami na leżaku i nic nie robienia. W ofercie małopolskich kąpielisk coś dla siebie znajdą zarówno fani wygrzewania się na słońcu, jak i żądni przygód i aktywnego spędzenia czasu. Poniżej nasze propozycje.

Przylasek Rusiecki – ośrodek rekreacyjny na terenie Krakowa, w dzielnicy Nowa Huta, który w ubiegłym roku przeszedł ogromną metamorfozę. Do dyspozycji mamy 26 hektarów do wypoczynku, z czego 19 ha to zbiorniki wodne, kilometry ścieżek spacerowych, plac zabaw, boiska do piłki plażowej, hamaki, leżaki oraz prawie kilometrowy ciąg pomostów. Na terenie znajduje się niezbędna infrastruktura – zaplecze sanitarne, przebieralnie, czy wypożyczalnia sprzętu wodnego. Strefa gastronomiczna na razie serwuje frytki, zapiekanki, lody i napoje, ale niebawem mają pojawić się nowości.

źródło: archiwum UMWM, Zalew Balaton w Trzebini
źródło: archiwum UMWM, Zalew Bagry w Krakowie

Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie – idealne miejsce dla miłośników kąpieli wodnych w scenerii jak z chorwackich plaż. Stąd też wzięła się nazwa. Oprócz kamienistych i piaszczystych plaż kąpielisko oferuje atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, trampolinę, dmuchane zamki, a nieopodal znajduje się park linowy i wypożyczalnia sprzętów wodnych.

Zalew Balaton w Trzebini – powstały na terenie dawnego kamieniołomu zalew zachwyca przezroczystą wodą i przyciąga wielbicieli aktywnego wypoczynku. Woda jest bardzo czysta, więc można tu pływać i nurkować (na dnie akwenu zobaczycie wraki jachtów, tory kolejowe czy górniczy wagonik). Miejsce przyciąga także wspinaczy, którzy mogą wspinać się po stromych skałkach wystających ponad taflę wody.

Plaża w Klimkówce – jezioro w Klimkówce to jedna z największych atrakcji krajobrazowych Beskidu Niskiego. Infrastruktura nie jest zbyt rozbudowana, ale znajdziecie tu piękną, piaszczystą plażę i szereg mniejszych, dzikich plaż. Dzięki silnym wiatrom panują tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu.

źródło: archiwum UMWM, Jezioro Klimkowskie (Klimkówka)
źródło: archiwum UMW, Jezioro Klimkowskie (Klimkówka)

Kąpielisko Park Wodny STAWY – znajduje się w Starym Sączu nad brzegiem Dunajca. To niezwykle malownicze miejsce jest rajem dla spacerowiczów i wędkarzy, którzy przyjeżdżają tutaj łowić m.in. pstrągi, sumy i szczupaki. Kąpielisko z piaszczystą plażą, pomostami, przystanią do cumowania rowerów wodnych, łódek, kajaków jest jedną z popularniejszych atrakcji wakacyjnych w regionie.

Bobrowe Rozlewisko Zabierzów Bocheński – to strzeżone kąpielisko z dużą, piaszczystą plażą, wypożyczalnią sprzętów wodnych, zewnętrzną siłownią i wydzielonym miejscem do biesiadowania na świeżym powietrzu. Na terenie rozlewiska można także wędkować na dwóch łowiskach. Można też wynająć domek letniskowy z tarasem z widokiem na całe rozlewisko.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej